Neden mıknatıslı makyaj fırçaları?

  Günlük makyajımızda kullandığımız fırçaları genellikle güzel görünümlü kavanozlara ya da saklama kaplarına yerleştiriyoruz fakat kullanım esnasında doğru fırçayı bulmak biraz can sıkıcı olabiliyor. Saklama kaplarına yukarıdan bakıp doğru fırçayı seçmek zaman alırken, fırça roll up'ları açıldığında çok yer kaplıyor. Temiz fırçalarla yan yana gelen kirli fırçalar da cabası. Makyaj çantamıza attığımız kullanılmış fırçalardan bahsetmeyelim bile. 
  Makyaj hepimizin tutkusu ama acaba makyaj malzemelerimizin hijyeni konusunda ne kadar dikkatliyiz? Bu konuda en önemli nokta fırçalar. Uzmanlar haftada en az iki kez yıkanması gerektiğini belirtiyor fakat kabul edelim ki temiz fırçalarımızı kirli olanlarla aynı yerde bulunduruyoruz, makyaj çantamıza atıp kirlenmesine izin veriyoruz ya da değişik yüzeylere yatay şekilde koyup dikkat etmiyoruz.
  İşte tam bu noktada işimizi kolaylaştırırken aynı zamanda hijyen konusunda da çok yenilikçi bir çözümle, Beauty'N'Rush mıknatıslı fırçalarla karşınızdayız. 2.1 Busy Yüz Fırçası dışında bütün fırçalarımızın taban kısmı mıknatıslı. Bundan sonra fırçalarınızı asla yatırmak zorunda kalmayacaksınız. Yıkadıktan sonra havluya sardığınız fırçaların zamanla şeklinin deforme olduğunu farkettiniz mi? Ya da metal kısmına su kaçırıldığı için yapışkan özelliği kaybolup kafası kopan fırçalar? Özellikle doğal kıl yapısına sahip fırçalar biraz daha özenli yıkanmayı ve kurutulmayı gerektirir. Doğal kıl zamanla deforme olabilir fakat uzun ömürlü kullanmak sizin elinizde. Artık yıkadıktan sonra fırçalarınızı baş aşağı kurutabilir, diğer fırçalarla temasını engelleyebilirsiniz.